Europese steden niet klaar voor extreme hitte

7-9-2024

De zomer van 2024 was de warmste sinds begin van metingen. In Europa stijgt de temperatuur gemiddeld twee keer zo snel als in de rest van de wereld.

​Ook het aantal dagen met extreme hitte neemt snel toe, net als hitte gerelateerde sterfte. In de afgelopen 20 jaar steeg die met 30 procent.

Sweco 's analyse van 24 Europese steden benadrukt de dringende noodzaak van mitigatie en veerkracht van hittegolven.  Uit het rapport van Sweco blijkt dat sommige Europese steden stappen in de goede richting zetten om de hitte te bestrijden, maar dat er nog grote lacunes moeten worden aangepakt.

Uit een onderzoek van Sweco blijkt dat hittegolven grote risico's vormen voor de volksgezondheid. Ook hebben ze een negatief effect op infrastructuur en economische productiviteit in stedelijke gebieden.

Je vindt hier meer informatie en hier het onderzoeksrapport.