Ook zomerscholen in 2022

1-5-2022

Ook in 2022 zullen zomerscholen opnieuw de deuren openen om leerachterstand bij kinderen en jongeren te voorkomen of te verhelpen.

De leerlingen zullen een lesaanbod op maat krijgen, gekoppeld aan spel, cultuur en sport. Deelname is vrijwillig en gratis. Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts (N-VA) en minister van Binnenlands Bestuur Bart Somers (Open VLD) voorzien daarvoor een budget van 10 miljoen euro.
In een zomerschool krijgen leerplichtige leerlingen en kleuters tijdens de zomervakantie een leertraject op maat, gekoppeld aan sport, spel of een ander vrijetijdsaanbod. Lokale besturen die zich wensen te engageren in een zomerschool - als organisator, coördinator of in een regierol – vinden hier alle informatie en het online aanvraagformulier. Aanvragen indienen kan tot en met 30 mei 2022.