Speerpunten en City Deals

2023

2023 was een jaar van continuering. De City Deal e-inclusie kwam op kruissnelheid, een eerste versie van de rechtenverkenner werd ontwikkeld en getest en ook het algoritme voor het automatisch advies over het toekennen van leefloon kreeg inhoudelijk vorm. Ook in andere speerpuntenprogramma’s werd via onderzoek en in projecten verder gewerkt richting het oplossen van de vooropgestelde uitdagingen.

2022

Geïnspireerd op de Nederlandse Smart City Strategie en de Agenda Stad onderzocht het Kenniscentrum in de stuurgroep Smart Portraits samen met de steden de haalbaarheid van een speerpuntenprogramma Smart Cities. Aan de hand van een uitgebreide vragenlijst werd op zoek gegaan naar een gezamenlijk gedragen thema. In het najaar 2019 werd gekozen te focussen op het thema ‘rechtentoekenning’ en de onderdelen automatische rechtentoekenning en rechtenverkenning verder te verkennen. Tegelijk werd in het najaar van 2020 het onderzoek gestart naar andere mogelijke speerpuntthema’s voor een volgende City Deal. Er werd gekozen voor de thema’s e-inclusie, mobiliteit, water en lokale energieproductie. Daarbij werd per thema op zoek gegaan naar een gezamenlijke maatschappelijke uitdaging voor steden via zgn. ‘snuffelrondes’.

2022 werd het jaar van de uitvoering. De City Deal e-inclusie werd definitief afgetrapt, in andere speerpuntenprogramma’s werd via onderzoek en in projecten verder gewerkt richting het oplossen van de vooropgestelde uitdagingen. Op de volgende pagina’s vind je meer informatie over elk onderdeel binnen het programma. ​