Boekpresentatie Bouwmeester gids ‘Samen wonen ontwerpen’

31-8-2023

Op 6 september 2023 verschijnt de nieuwe Bouwmeester gids ‘Samen wonen ontwerpen’. Het Team Vlaams Bouwmeester nodigt u graag uit voor de boekpresentatie in het Atelier Bouwmeester.

​De voorbije jaren heeft het Team Vlaams Bouwmeester geregeld ontwerpprocessen begeleid waarin het collectieve wonen aan de orde is. Ze spelen zich af in zowel stedelijke als suburbane context, en op verschillende schaalniveaus: van de architectuur en inrichting van gebouwen over de (her)aanleg van woonwijken tot en met landschapsontwerp. Wonen doe je immers niet alleen in een huis of appartement, maar in een omgeving.  In dit boek laten ze je, van Oostende over Kontich-Kazerne tot Genk, van Verrebroek tot Heverlee – een selectie van negentien projecten ontdekken, in de overtuiging dat ze inspiratie zullen leveren voor de realisatie van een toekomstbestendig woonlandschap in Vlaanderen. Het boek omvat tevens een aantal essays waarin experten ingaan op specifieke aspecten van de problematiek.

De toegang tot de boekpresentatie is gratis, maar inschrijven is verplicht.  Het programma en alle praktische informatie kan hier, inschrijven hier, het boek downloaden hier en wie graag een gedrukt exemplaar wenst kan dat hier bestellen.