Vanaf 1 mei 2017 trad dit decreet, waardoor de planmilieueffectrapportage en andere effectbeoordelingen in het planningsproces van een ruimtelijk uitvoeringsplan geïntegreerd werden, in werking. Planningsprocessen moesten vanaf die datum de nieuwe geïntegreerde procedure volgen.
Zeven jaar na het inwerking treden van het decreet, werd een evaluatie opgestart om te kijken of de doelstellingen van het decreet gehaald zijn en of er eventueel bijsturingen nodig zijn. Na onderzoek concludeert men dat de geïntegreerde procedure grotendeels tegemoetkomt aan de doelstellingen van het decreet.
Men bracht echter verschillende externe factoren in kaart die voor knelpunten zorgen in de concrete toepassing van het planningsproces. De klemtoon van de beleidsaanbevelingen in het rapport ligt dan ook niet op het herzien van de procedure of het wijzigen van het decreet, maar op mogelijke optimalisaties die de toepassing ervan kunnen verbeteren.
Je vindt het rapport hier.